Sohbet Hattı Numaraları

İnsanoğlu sık sık birileriyle konuşmaya, dertleşmeye, iki çift laf etmeye ihtiyaç duyar. Kimi zaman yalnız kaldığında, kimi zaman üzüntülü olduğunda, morali bozuk olduğunda ya da bütün bunların tam tersi durumlarda; yani sevinçliyken, mutlu olduğunda içinde bulunduğu bu ruh halini herhangi birisiyle veya en yakınında ki insanla paylaşmak ister.
İşte böyle durumlarda bizim üzüntümüzü, sevincimizi, mutluluğumuzu paylaşabileceğimiz eşimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız dışında bazen de hiç tanımadığımız halde kendimize yakın hissettiğimiz, rahatlıkla konuşup, dertleşebildiğimiz insanlar da vardır. Bu insanlar bize bir telefon uzaktadır çoğu zaman. Ve ahizeyi kaldırdığımızda karşımızda onları buluruz. Kim olduğu, nerede yaşadığı, nasıl birisi olduğu hiç önemli değildir bazen…
Sadece konuşmak, bir şeyler paylaşmak ister insan. Yâda anlattıklarını sıkılmadan dinleyebilecek birilerini arar. İşte bu gibi durumlarda aradığımız numaralar yâda karşımızda ki kişiler bize ilaç gibi gelir ve o an ki sıkıntılarımıza derman olurlar. Çevremizde ya da yakınımızda çoğu zaman kimseyle paylaşamadığımız dertlerimizi, sıkıntılarımızı, ya da sırlarımızı, telefonun diğer ucunda ki insanlarla rahatlıkla paylaşabiliriz bazen. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de bu konuda hizmet veren yüzlerce kişi var tabii ki.
Bize bu konuda yardımcı olabilecek internet siteleri mevcuttur. Kendi kriterlerimize göre ve istediğimiz şekilde araştırma yaptıktan sonra bu numaralara ulaşmak oldukça kolay. Yeryüzünde ki hiçbir canlı varlık yalnız kalamaz, yalnız yaşayamaz. Bu yüzden çevremizde, yakınımızda, mahallemizde, oturduğumuz semtte vb. yerlerde mutlaka bir arkadaşımız ya da dostumuz olmalıdır.
Yalnız başına yaşanan bir hayat çok boş ve anlamsız gelir insana. Bu yüzden çevremizde ki insanlarla ne kadar çok iletişim içinde olursak, bizim açımızdan o kadar çok faydasını görürüz. Bizlere 7/24 hizmet veren sohbet hatları da birçok kez bizi sıkıntılarımızdan kurtarmayı başarmıştır. Bugüne kadar hiç aramayıp, bu hatları hiç kullanmamış ya da denememiş olsak bile, en kısa zamanda, ilk fırsatta deneyelim. Kaybedeceğimiz bir şey yok, tam tersi kazancımız olacaktır.
Unutmayın; Yalnızlık Allah’a mahsustur. O yüzden yeryüzünde ki hiçbir canlı varlık yalnız kalmayı hak etmiyor.

Önceki Yazı << Sonraki Yazı >>