Sevgiliniz Olabilecek Ciddi Arkadaşlar

Güven duygusunun bertaraf edildiği günümüzde artık kişilerin birbirlerine karşı var olan inançları ciddi şekilde zedelenmektedir. Sevgi kurumunun yerini alan anlık zevkler ve saygının yerini alan tahammülsüzlük, kişileri yeni bir ilişkiye başlama konusunda ikiliğe düşürmektedir. Tüm bu soru işaretlerinin yoğunlukta olduğu dönemde telefonda sohbet imkânı, her yönü ile oldukça iddialı bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Sevgili olmak için arkadaş bulmaya yardımcı olan bu alternatif sayesinde güvenilecek kişileri çok daha ince eleyip sık dokuyarak bulma ihtimali gayet yüksek bir orana sahiptir.




Bir ilişkide çiftlerin birbirlerini iyi bir biçimde tanımaları, ileride karşılaşabilecekleri sorunlarda kolay çözüm bulmalarına yardımcı olacaktır. Fakat bu tanıma evresinin etkinliği duruma göre değişiklik göstermektedir. Hele hele gün içerisindeki yoğunluğun neticesinde ortaya çıkan vakit sıkıntısı, tanıma için birlikte geçirilecek zaman konusunda ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır.



Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak adına telefonda sohbet imkânı ile başlayan ilişkiler, gerçek manada sevginin ve aşkın doğmasına olanak sağlamaktadır. Ciddi düşünen bayan arkadaş arayan erkeklerin her geçen gün bu yönelimlerini telefon üzerinde gerçekleştirmeleri de bunu net bir biçimde yansıtmaktadır. Bir yuva kurmak ve aile sahibi olmak isteyen bu yetişkin erkek bireyler, tamamen bu mantık doğrultusunda hareket ederek telefonda sohbet etmektedirler.




Bahsettiğimiz şekilde düşünen erkeklerin yanında elbette bayanların da pek çoğu böyle bir duygu beslemektedirler. Deyim yerindeyse aklı bir karış havada ve yalnızca gönül eğlendirmek üzere sevgili arayan erkeklerden ziyade ciddi düşünen erkek arkadaş edinmek isteyen bayanlar, telefonla sohbet ederek bir süre karşılarındaki erkeğin gerçek düşüncelerini öğrenmeye çalışmaktadırlar. Bu muhabbet ve geçen zamanlar neticesinde birbirlerine ısınan çiftler, ilişkilerini daha da somutlaştırmak ve daha net ve emin adımlar atmak üzere bir araya gelirler.




Ve netice itibari ile gittikleri bu yol evliliğe kadar uzanarak yeni yuvalar kurmalarına yardımcı olmaktadır. Fakar elbette ki her telefonda sohbetin neticesi evlilikle sonuçlanmamakta, ilişki somut boyutlara kapı aralayamamaktadır. İşte bu gibi durumlarda yüz yüze değil de telefonda sohbetin getirmiş olduğu imkân doğrultusunda çiftler birbirlerinden ayrılmakta ve normal hayatta var olan acı ve saygı sınırlarını aşma durumları asla meydana gelmemektedir.




Telefonda sohbet, artık başlı başına bir aşk ve sevgi ortamının filizlendiği ortamlardan biri ve sevgili olmak için arkadaş arayan bay ve bayanlar için başvurulan önemli yollardan bir tanesi. Sevgi ve saygı çerçevesinde, belirli sınırları koruyarak gerçekleştirilen bu sohbetler, ciddi ilişkilerin meydana gelmesi adına adeta biçilmiş kaftanlardan bir tanesi. Gün geçtikçe etki alanını arttıran bu alternatif, yeni çiftlerin oluşması için var olmaya da devam edecektir.




Önceki Yazı << Sonraki Yazı >>