Kayseride Yaşayan ve Erkek Arayan Güzel Kızlar

Teknolojinin inanılmaz bir hızla ilerlediği günümüz dünyasında insanların birbirleriyle iletişim kurmaları oldukça kolaylaşmıştır. Öyle ki sadece bir laptop ya da cep telefonu sayesinde dünyanın diğer ucundaki yakınlarımızla bile rahatlıkla görüntülü olarak konuşabilmekteyiz. Esasen teknoloji, hayatımızın her alanına önemli ölçüde kolaylıklar getirmiştir. Ancak tüm bu iyi özelliklerinin yanında bazı istenmeyen durumlara da yol açmıştır. Bunların başında da “yalnızlık” gelmektedir.
Zira gelişen teknoloji ile birlikte sadece komşular ya da arkadaşlar arası iletişim değil aile içi iletişimde dahi kopmalar yaşanmıştır. Çünkü aynı evde yaşayan bireyler dahi birbiriyle konuşmak yerine zamanlarının önemli bir kısmını internet başında harcamaktadırlar. Nitekim internetin iyiden iyiye yaygınlaşmasıyla beraber oldukça çok sayıda arkadaşlık sitesi ve sosyal medyaplatformu ortaya çıkmış durumdadır. Ancak bu siteler yeni arkadaşlıkların kurulması ya da var olan dostlukların pekişmesi anlamında yeterince başarılı olamamıştır.

 
Ayrıca bu sitelerde sıfırdan başlayarak bir ilişkiye başlamak ve samimiyeti ilerletmek oldukça uzun bir sürecin ardından mümkün olabilmektedir ki bu nedenle birçok ilişki daha başlamadan bitmektedir. Bunun yanında ülkemizde günlük hayatta karşı cinsler arası iletişimin görece zor olması sebebiyle tek alternatifin bu arkadaşlık siteleri olduğu yönünde bir algı bulunmaktadır. Bu nedenle olsa gerek ki neredeyse her şehir ve semt için ayrı ayrı arkadaşlık siteleri bulunmaktadır. Örneğin Kayseri’de ikamet eden birisi internetteki arama motorları üzerinden “Kayseri erkek arkadaş arayan kızlar” ya da “Kayseri yalnız kızlar” gibi anahtar kelimelerle arama yaptığında kendi ilini ya da semtini kapsayan birçok arkadaşlık sitesi bulabilecektir.
Kayseri ve çevresini kapsayan arkadaşlık sitelerini bulmak için arama motorlarında “Kayseri’de yalnız yaşayan bayanlar” ya da “Kayseri arkadaş arayanlar” gibi kelimeleri yazmak fazlasıyla yeterlidir. Lakin bu sitelerdeki kızların ilgisini çekebilmek ve onlarla iletişime geçebilmek oldukça zordur. Zira bu tür sitelerde neredeyse her 5 erkek için yalnızca 1 kadın bulunmaktadır. Ancak insan sosyal bir varlıktır ve eğer gündelik yaşamında yeterli bir arkadaş çevresi bulunmuyorsa hayattan alacağı zevkte doğal olarak azalacaktır.
Ayrıca konuşmanın ve kendini ifade etmenin insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olduğu düşünüldüğünde yalnızlığın pekte faydalı olmadığını hatta zararlı olduğunu dahi söyleyebiliriz. Nitekim bilim adamlarınca yapılan araştırmalara göre yalnızlığın Alzheimer ve Demans gibi hastalıkları tetiklediği de ortaya çıkmıştır.

Sohbet hatları yalnızlığın tüm bu olumsuz etkilerini giderebilmek için dizayn edilmiştir. Bu hatları arayan kişiler yaşı, mesleği ya da sosyal statüsü nedeniyle asla yargılanmazlar. Evli ya da bekâr olmalarının da bir önemi yoktur. Amaç sosyalleşebilmektir ve sohbet partnerleri bunu sağlarken aynı zamanda eğlenceli bir ortam oluşturmayı da bilirler. Sohbet hatlarına bağlanmak için herhangi ülkede ya da şehirde ikamet ediyor olma zorunluluğunuz da bulunmamaktadır.
Bu bakımdan örneğin Kayseri’de yaşayan birisinin internetteki arama motorlarında “Kayseri arkadaş arıyorum” ya da “Kayseri arkadaşlık” gibi anahtar kelimelerle arama

 
Önceki Yazı << Sonraki Yazı >>